- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 29th April 2026 until midnight Tuesday 5th May 2026.
Instax Mini 12 Instant Film Camera - Clay White (Xmas25 Gift Pack)
Instax Mini 12 Instant Film Camera - Clay White (Xmas25 Gift Pack)
Make the holidays extra special and create lasting memories in a snap with the Instax Mini 12 Instant Film Camera 2025 Christmas Gift Pack! This fun and stylish camera prints your photos instantly, so every moment becomes a keepsake. It also includes a 10-pack of Mini Film Sprinkles, a Mini 12 case, and a mini album—perfect for those who love to document their life's special moments or adventures.
Key Features
*Other colour options are sold separately.
**Batteries are not included. The performance of alkaline batteries varies depending on the brand and usage conditions. Manganese batteries cannot be used. The supplied batteries are for trial use. When they run out, replace them with new ones (alkaline batteries).
| Brand | Fujifilm |
|---|---|
| Product Type | Instant Photo Cameras |
| Colour | White |
| Picture Size | 62 mm × 46 mm |
|---|
| Film Included | No (Sold Separately) |
|---|---|
| Film/Picture Size | Fujifilm instax mini Instant Film |
| Film Developing Time | Approx. 90 seconds (varies depending on the ambient temperature) |
| Electronic Shutter Speed | 1/2 to 1/250 seconds |
|---|---|
| Exposure Modes | Automatic Exposure control Lv 5.0 to 14.5 (ISO 800) |
| Viewfinder Type | Real image finder, 0.37×, with target spot. Features parallax correction function for Close-Up Mode |
|---|
| Focus Type | Fixed Focus |
|---|
| Focal Length | 60mm |
|---|---|
| Minimum Focus Distance | 11.81" / 30 cm |
| Built-In Flash | Yes |
|---|---|
| Flash Modes | Constant firing flash (automatic light adjustment) recycle time 7 seconds or less (when using new batteries), effective flash range 0.3 to 2.2m |
| Battery Type | AA Battery |
|---|
| Product Width | 19 cm |
|---|---|
| Product Depth | 13.5 cm |
| Product Height | 19.5 cm |
| Product Weight | 0.8 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 29th April 2026 until midnight Tuesday 5th May 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###














