- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from Tuesday 5th May 2026 until midnight Monday 1st May 2026.
Belkin Connect USB-C 4-in-1 Multiport Hub - Grey (AVC006btSGY)
Belkin Connect USB-C 4-in-1 Multiport Hub - Grey (AVC006btSGY)
Clearance Item | Not available in all stores
Stocks are limited and not available in all stores. Purchase online or instore today to secure your product. Availability can change quickly – please contact your local store or use our Contact Us page for the most up‑to‑date information.
Broaden your device’s connectivity options with the Belkin Connect USB-C 4-in-1 Multiport Hub! Delivering optimum versatility, this accessory comes with an HDMI 1.4 port, a USB-C PD port, and two USB-A 3.0 BC1.2 ports. It also boasts a sleek grey finish and compact footprint, so you can conveniently bring it to your office, school, cafe, or just about anywhere.
Key Features
*Note: Devices shown not included.
| Brand | Belkin |
|---|---|
| Product Type | USB Adapters |
| Model Number | AVC006btSGY |
| Colour | Grey |
| Material Type | Aluminium |
|---|---|
| Number of Charging Port | 1 |
| Host Connector | USB-C |
| Input Ports Type | 1 x USB-C PD 3.0, 2 x USB-A 3.0 BC1.2, 1 x 4K HDMI 1.4 |
| Max Combined Power Output | 100W |
| Number of Devices can Charges Simultaneously | 3 |
| Cable Length | 0.012 m |
| Data Transfer Speeds | Up to 5 Gbps |
| Hub Type | USB-A to Multiport Hub |
| Compatibility | Compatible with USB-C enabled devices such as laptops, PCs, tablets, smartphones, and with Mac, Windows, Chrome operating systems. iPhone 16 iPhone 16 Pro iPhone 16 Plus iPhone 16 Pro Max MacBook Air 13"" M1 (2020) MacBook Air 15"" M2 (2023) Macbook Pro |
|---|
| Product Width | 4.6 cm |
|---|---|
| Product Depth | 1.3 cm |
| Product Height | 24 cm |
| Product Weight | 0.05 kg |
| Manufacturers | 24 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from Tuesday 5th May 2026 until midnight Monday 1st May 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###








