- Cart is empty
Whether at home or on the move, the HP 720 Multi-Device Rechargeable Wireless Keyboard & Mouse Combo keeps you working efficiently. This set features a full-sized keyboard and multi-surface mouse, which offer programmable controls and Microsoft Copilot support to help you power through your projects. Plus, with long battery life and quick charging, you can enjoy less downtime and enhanced productivity!
Key Features
1Glass surface may affect functionality.
2Requires HP Accessory Center (HPAC) Software. HPAC is available for free download in the Microsoft Store.
3Copilot in Windows requires Windows 11. Some features require an NPU. The timing of feature delivery and availability varies by market and device. Requires a Microsoft account to log in. Where Copilot is not available, the Copilot key will lead to the Bing search engine. See http://aka.ms/WindowsAIFeatures.
4Fast charging is based on USB Type-C ®-- 3.0 port (5V, 2.5A). The actual charging time may vary depending on the port type and environmental conditions. Usage life is an estimate and varies depending on many factors, including the number of active, idle and asleep hours of use, number of applications running, environmental conditions, and features used; actual usage life will vary with usage and environmental conditions.
5Number of batteries to be saved from the landfill is based on HP’s internal calculations, which includes the total number of devices sold worldwide and the average life span of devices and batteries. This device carries a supercapacitor solution to store energy.
6Supports Windows 10, Windows 11, macOS, and ChromeOS.
7Pre-pairing between the PC and keyboard is required. Requires HP Accessory Center (HPAC) Software. HPAC is available for free download in the Microsoft Store.
| Brand | HP |
|---|---|
| Product Type | Keyboard/Mice Combos |
| Model Number | 9T5A9AA |
| Colour | Black |
| Number of Keys | Full-size keyboard: 104 keys |
|---|---|
| Switch Type | Membrane Switches |
| Keystroke Life Span | 10 million keystrokes for all the keys |
| Layout | QWERTY |
| Dedicated Macro Keys | 5 |
| Windows Lock Key | Yes |
| Sensor | Multi Surface tracking |
|---|---|
| Max Sensitivity | 4000 dpi |
| Number of Buttons/Switches | 4 buttons (Left/Right, Back/Forward) |
| Hand Orientation | Right-Handed |
| Rechargeable | Yes |
|---|---|
| Battery Indicator | Yes |
| Battery Life | Up to 2 months |
| Charging Method | USB Type-C |
|---|
| Wired / Wireless | Wireless |
|---|---|
| Wireless Range | Up to 10m |
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Maximum Paired Devices | 8 |
| USB Port | 1 x USB Type-C |
|---|---|
| USB Dongle Included | Yes |
| Compatibility | Devices with USB-A |
|---|
| Compatible Mobile Operating System | Windows 11, Windows 10, macOS, ChromeOS |
|---|
| Product Width | keyboard: 12, Mouse: 7.3 cm |
|---|---|
| Product Depth | keyboard: 1.8, Mouse: 4 cm |
| Product Height | keyboard: 42, Mouse: 11.5 cm |
| Product Weight | keyboard: 0.49 kg, Mouse: 0.09 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
With Product CareTM you have certainty that your product is covered for a specific period of time. If, during the Product CareTM term, your product fails to operate as a result of an Eligible Fault*, we will provide a one-off replacement of Your Product.
Our experienced support team ensures that the assessment, replacement or remedy process under your Product CareTM is a convenient experience. Whether you are experiencing a product fault or needing toll free technical assistance, our team is here to provide support every step of the way.
Redeem exclusive Additional Benefits which will help you maintain your product and assist in an additional purchase.
There are exclusions and limitations to Product CareTM. This section should always be read in conjunction with the Terms and Conditions for Product CareTM.
Learn more about Product CareTM.
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###









