- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from Wednesday 15th April 2026 until midnight Sunday 31st May 2026.
Logitech Casa Pop-Up Desk Kit - Graphite (920-011283)
Logitech Casa Pop-Up Desk Kit - Graphite (920-011283)
Clearance Item | Not available in all stores
Stocks are limited and not available in all stores. Purchase online or instore today to secure your product. Availability can change quickly – please contact your local store or use our Contact Us page for the most up‑to‑date information.
Set up an efficient workspace wherever you are with the Logitech Casa Pop-Up Desk Kit. A perfect solution for your mobile productivity needs, this nifty kit comes packed with an ergonomic keyboard, a responsive touchpad, and a versatile case that turns into a laptop stand. It also features Bluetooth connectivity for wireless pairing and Logi Options+ App compatibility for easy personalisation.
Key Features
*Other colour options are not included.
| Brand | Logitech |
|---|---|
| Product Type | Keyboards |
| Model Number | 920-011283 |
| Key Size | 17mm |
|---|---|
| Dedicated Multimedia Keys | Yes |
| Battery Type | Lithium Polymer (LiPo) |
|---|---|
| Rechargeable | Yes |
| Battery Capacity (mAh) | 1500 mAh |
| Battery Life | Keyboard up to 5 months and Touchpad up to 3 weeks |
| Wireless Range | Up to10m |
|---|---|
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Maximum Paired Devices | 3 |
| Compatibility | Casa Book works for laptops, from 10” to 17” and supports up to 7.5 kg |
|---|
| App Enabled | Yes |
|---|---|
| Compatible App | Logi Options+ App |
| Compatible Operating System | Windows 10, 11 or later, macOS 11 or later, ChromeOS, iPadOS 14 or later |
| Product Width | 23.6 cm |
|---|---|
| Product Depth | 4.3 cm |
| Product Height | 31.8 cm |
| Product Weight | 1.45 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from Wednesday 15th April 2026 until midnight Sunday 31st May 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###











