- Cart is empty
Add function and personality to your workspace with the Logitech POP Icon Keys Wireless Keyboard & Mouse Bundle with Customisable Action Keys/Button! Featuring a quiet, low-profile keyboard and an ergonomic mouse, this combo is designed for both comfort and efficiency. Each device also includes customisable action keys and buttons, along with easily accessible shortcut keys. Plus, this POP Icon Combo offers enduring battery life, so you can stay productive for even longer.
Key Features
1Logitech POP Icon Keys Wireless Keyboard & Mouse Bundle with Customisable Action Keys/Button in Rose only. Other colour options are sold separately.
2Click noise reduced by over 90% compared to Logitech M185. Left click dBA level measured by an independent lab at 1 metre.
3Logi Options+ App is available for recent versions of Windows and macOS at app.logi.com.
4Battery life may vary based on user and computing conditions.
5Compatible with Windows 10, 11 or later, macOS 12 or later, iPadOS 15 or later, iOS 15 or later, Android 12 or later, ChromeOS, Linux. Works with Chromebook. Mouse not supported by iOS.
| Brand | Logitech |
|---|---|
| Product Type | Keyboard/Mice Combos |
| Model Number | 920-013123 |
| Colour | Rose |
| Layout | QWERTY |
|---|---|
| Dedicated Multimedia Keys | Yes |
| Sensor | Optical |
|---|---|
| Max Sensitivity | 1000 dpi |
| Scroll Type | Scroll Wheel |
| Number of Buttons/Switches | 4 (Left/Right-click, Scroll-wheel with middle click, top button) |
| Hand Orientation | Right |
| Battery Model / Details | Keyboard: AAA Battery, Mouse: AA Battery |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Battery Life | Up to 24 months (Mouse), Up to 36 months (Keyboard) |
| Wired / Wireless | Wireless |
|---|---|
| Wireless Range | Up to 10m |
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Bluetooth Version | v5.1 |
| Maximum Paired Devices | 3 |
| App Enabled | Yes |
|---|---|
| Compatible App | Logi Options+ App |
| Compatible Operating System | Windows, macOS, ChromeOS |
| Product Width | 4.2 cm |
|---|---|
| Product Depth | 14.9 cm |
| Product Height | 41.7 cm |
| Product Weight | 0.86 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
With Product CareTM you have certainty that your product is covered for a specific period of time. If, during the Product CareTM term, your product fails to operate as a result of an Eligible Fault*, we will provide a one-off replacement of Your Product.
Our experienced support team ensures that the assessment, replacement or remedy process under your Product CareTM is a convenient experience. Whether you are experiencing a product fault or needing toll free technical assistance, our team is here to provide support every step of the way.
Redeem exclusive Additional Benefits which will help you maintain your product and assist in an additional purchase.
There are exclusions and limitations to Product CareTM. This section should always be read in conjunction with the Terms and Conditions for Product CareTM.
Learn more about Product CareTM.
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###















