- Cart is empty
PS4 - Call of Duty: Modern Warfare 3 (R16)
PS4 - Call of Duty: Modern Warfare 3 (R16)
Experience action like never before with the Call of Duty: Modern Warfare 3 (R16)! Made for the PlayStation 4, this game features a thrilling global campaign—team up with Captain Price and Task Force 141 to go against the ultranationalist war criminal Vladimir Makarov. This time around, your choice matters as MW3 highlights open combat missions, allowing you to add a little bit of your style when fighting enemies throughout the game. Plus, it includes an array of locations such as the original MW2 launch maps and newly designed ones to add more excitement to your gameplay.
Key Features
*PlayStation 4 Gaming Console is sold separately.
| Brand | Playstation |
|---|---|
| Product Type | PS4 Games |
| Platform | PlayStation 4 |
|---|---|
| Delivery Method | Disc |
| Game Content Rating | R16 |
| Multiplayer Game | Yes |
| Product Width | 13.5 cm |
|---|---|
| Product Depth | 1.4 cm |
| Product Height | 17 cm |
| Product Weight | 0.01 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###











