- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 29th April 2026 until midnight Tuesday 5th May 2026.
Witness the stadium lights dim and hear the roars of the crowd as the legacy of a generation is passed to the next—welcome to EA Sports FC 26. Play your way to victory and have a blast experiencing enhanced movements, two new gameplay presets, brand-new archetypes, and more. You can even switch roles and enjoy Manager Career, where you’ll focus more on developing team tactics to change the dynamics of the season. Plus, this game features unrivalled authenticity as it lets you play numerous iconic leagues, players, clubs, national teams, and stadiums across the world.
Key Features
| Brand | Playstation |
|---|---|
| Product Type | PS5 Games |
| Model Number | 171101 |
| Platform | PlayStation 5 |
|---|---|
| Delivery Method | Disc |
| Game Content Rating | M |
| Multiplayer Game | Yes |
| Product Width | 13.4 cm |
|---|---|
| Product Depth | 1.3 cm |
| Product Height | 17 cm |
| Product Weight | 0.08 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 29th April 2026 until midnight Tuesday 5th May 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###









