- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from Thursday 30th April 2026 until midnight Tuesday 12th May 2026.
Eufy E20 Baby Monitor with 5" Display - White (2K, Night Vision)
Eufy E20 Baby Monitor with 5" Display - White (2K, Night Vision)
Available on 24 months of equal Interest Free instalments:
approximately per month
^ Total repayments $314 (excluding fees). Min purchase of $250 applies. Offer ends . Equal monthly payments required. Lending criteria, T&Cs & fees apply incl. a $55 estb. fee & $65 annual fee ($32.50 half yearly). Standard interest rate (currently 29.49% p.a.) applies after interest free term ends. Exclusions may apply. *Further information on rates and fees can be found at gemfinance.co.nz. Credit provided by Latitude Financial Services Ltd.
How it works
Available on participating Gem credit cards.
Complete your online application in just 10-15 minutes
Submit income, employment details, and expenses. Include proof of income by sharing your online statement or uploading income documents.
All applicants must provide a form of identification, e.g., NZ driver's license, NZ Passport, or International Passport.
Achieve added peace of mind and see your baby in astonishing clarity—day or night, using the Eufy E20 Baby Monitor with 5" Display. Boasting Hybrid Monitoring, this device lets you check in on your little one on demand with or without Wi-Fi. Meanwhile, its 2K wide-angle camera offers a comprehensive 330° pan, 60° tilt, and 4x zoom, ensuring you can see every corner and facial detail easily. Additionally, this unit showcases a palm-sized structure and is powered by a 5,000mAh battery, so you can utilise it at home or during travels.
Key Features
*The split-screen feature requires an additional camera to function properly.
**To access recordings, a micro-SD card with up to 128GB of storage is required. The card is not included.
| Brand | Eufy |
|---|---|
| Product Type | Baby Monitors |
| Model Number | E8352C21 |
| Colour | White |
| Night Vision | Yes |
|---|---|
| Low Battery Alert | Yes |
| LED Indicator | Yes |
| Use Option | Indoor |
|---|---|
| Number of Cameras | 1 |
| Pan & Tilt | Yes, Pan: 360° & Tilt: 60° |
| Digital Zoom | 4x |
| Camera Resolution | 2K |
| Screen/Panel Type | LCD (Liquid Crystal Display) |
|---|---|
| Screen-Size | 5" |
| Touchscreen | Yes |
| Memory Card Type | microSD |
|---|---|
| Memory Card Capacity | Up to 128 GB |
| Memory Card Included | No (Sold Separately) |
| Video Format | 2K |
|---|---|
| Recording Modes | Audio, Continuous |
| Recording Limit | 24/7 with micro SD Card |
| Built-In Speakers | Yes |
|---|---|
| Number of Speakers | 1 |
| Built-In Microphones | Yes |
|---|---|
| Number of Microphones | 1 |
| Battery Type | Lithium Ion (Li-ion) |
|---|---|
| Rechargeable | Yes |
| Battery Capacity (mAh) | 5000 mAh |
| Battery Life | Up to 12 hours |
| Charging Method | USB Type-C |
|---|
| Sensors | Loud sound alert |
|---|
| Connectivity Type | Bluetooth, Wi-Fi |
|---|
| USB Port | 1 x USB Type-C |
|---|
| App Enabled | Yes |
|---|---|
| Compatible App | Eufy Baby App |
| Compatible Mobile Operating System | iOS, Android |
| Regular Software Updates | Yes |
| Product Width | Camera: 8, Monitor: 8.1 cm |
|---|---|
| Product Depth | Camera: 11, Monitor: 3.3 cm |
| Product Height | Camera: 7.76, Monitor: 15.8 cm |
| Product Weight | 0.7 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from Thursday 30th April 2026 until midnight Tuesday 12th May 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###







