- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from Wednesday 29th April 2026 until midnight Tuesday 5th May 2026.
Eufy Cam S3 Pro 4K Outdoor Wireless Smart Security Camera - 4 Pack (White)
Eufy Cam S3 Pro 4K Outdoor Wireless Smart Security Camera - 4 Pack (White)
Available on 50 months of equal Interest Free instalments:
approximately per month
^ Total repayments $2,777 (excluding fees). Min purchase of $1,500 applies. Offer ends 19/05/2026. Equal monthly payments required. Lending criteria, T&Cs & fees apply incl. a $55 estb. fee & $65 annual fee ($32.50 half yearly). Standard interest rate (currently 29.49% p.a.) applies after interest free term ends. Exclusions may apply. *Further information on rates and fees can be found at gemfinance.co.nz. Credit provided by Latitude Financial Services Ltd.
How it works
Available on participating Gem credit cards.
Complete your online application in just 10-15 minutes
Submit income, employment details, and expenses. Include proof of income by sharing your online statement or uploading income documents.
All applicants must provide a form of identification, e.g., NZ driver's license, NZ Passport, or International Passport.
Get round-the-clock protection for your home using the Eufy Cam S3 Pro 4K Outdoor Wireless Smart Security Camera 4 Pack! A perfect solution for your surveillance needs, this advanced camera perfectly combines 4K recording capability and MaxColor Vision technology to ensure it guards your home day or night. It also employs cutting-edge SolarPlus 2.0 technology for continuous operations all year round.
Key Features
*The video footage will be 1080P resolution when using Apple Home.
| Brand | Eufy |
|---|---|
| Product Type | Security Cameras |
| Model Number | T8894TW1 |
| Colour | White |
| Night Vision | Yes |
|---|---|
| Night Vision Distance | Up to 10m |
| Siren | Yes |
| Event Trigger | Yes |
| Motion Detection | Yes |
| Detection Range | Up to 10m |
| Output Notification | Push Notifications |
| Out of Range Alert | No |
| Low Battery Alert | Yes |
| Security Lock Sensors | Face Recognition |
| Number of Cameras | 4 |
|---|---|
| Field of View | Field of View: 135° (Horizon 112°, Vertical 60°) |
| Digital Zoom | 8x Digital Zoom |
| Camera Resolution | 4K (3840x2160) 8MP |
| Expandable Memory | No |
|---|
| Recording Modes | Event, Motion Detection |
|---|
| Built-In Speakers | Yes |
|---|---|
| Number of Speakers | 1 |
| Built-In Microphones | Yes |
|---|---|
| Number of Microphones | 1 |
| Rechargeable | Yes |
|---|---|
| Battery Indicator | Yes |
| Charging Method | USB Type-C |
|---|
| Wired / Wireless | Wire Free |
|---|---|
| Wireless Frequency Bands | 2.4 GHz |
| Wi-Fi Generations | Wi-Fi 6 |
| Voice Commands | Yes |
|---|---|
| Voice Assistant Type | Amazon Alexa |
| Product Width | 6 cm |
|---|---|
| Product Depth | 14.5 cm |
| Product Height | 8 cm |
| Product Weight | 0.5 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from Wednesday 29th April 2026 until midnight Tuesday 5th May 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###




















