- Cart is empty
Eufy Silicone Case for Eufy 2C/2C Pro Camera - 2 Pack
Eufy Silicone Case for Eufy 2C/2C Pro Camera - 2 Pack
Protect your camera against harsh outdoor elements, thanks to the Eufy Silicone Case! Made for the Eufy 2C/2C Pro Camera, this accessory intuitively safeguards your device from UV rays and is water resistant. It also highlights a soft and flexible silicone skin that is easy to slip on or off just when you need it. Plus, this case is shockproof, anti-dust, anti-scratch, and anti-slip for extra protection.
Key Features
*Eufy 2C/2C Pro Camera not included.
| Brand | Eufy |
|---|---|
| Product Type | Smart Security Accessories |
| Model Number | T8710111 |
| Use Option | Outdoor |
|---|
| Wi-Fi Generations | Wi-Fi 6E |
|---|---|
| Supported IEEE Standards | 802.11ax |
| Durability Feature | Water Resistant, Waterproof |
|---|
| App Enabled | Yes |
|---|---|
| Compatible App | Eufy Security App |
| Compatible Mobile Operating System | Android, iOS |
| Operating Temperature | -20°C to 50°C |
|---|
| Product Width | 6.1 cm |
|---|---|
| Product Depth | 5.1 cm |
| Product Height | 8.4 cm |
| Product Weight | 0.09 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###











