- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 5th May 2026 until midnight Tuesday 19th May 2026.
Razer Naga V2 Ergonomic Gaming Wireless Mouse - Black (RZ01-03600100-R3A1)
Razer Naga V2 Ergonomic Gaming Wireless Mouse - Black (RZ01-03600100-R3A1)
Rise above the competition with the Razer Naga V2 Ergonomic Gaming Wireless Mouse. Powered by the advanced Focus Pro 30K Optical Sensor and Mechanical Mouse Switches Gen-2, which offer 60 million clicks, this mouse provides lightning-fast responsiveness and pinpoint precision. It features 19 programmable buttons for ultimate control and incorporates Hyperscroll Technology for seamless scrolling. Thanks to Hyperspeed Wireless, you’ll enjoy ultra-low latency and a lag-free gaming experience. Plus, with an impressive battery life of up to 400 hours on Bluetooth and 250 hours on Hyperspeed Wireless, you can game for hours without interruptions.
Key Features
| Brand | Razer |
|---|---|
| Product Type | Gaming Mice |
| Model Number | RZ01-03600100-R3A1 |
| Colour | Black |
| Sensor | Optical Sensor |
|---|---|
| Max Sensitivity | 30000 dpi |
| Max Speed | 750 ips |
| Acceleration | 50 g |
| Number of Buttons/Switches | 17 buttons |
| Hand Orientation | Right-Handed Mice |
| Switch Type | Mechanical Switches |
| Switch Lifecycle | 60 million Clicks |
| Battery Type | AA Battery |
|---|---|
| Battery Indicator | Yes |
| Battery Life | Up to 250 hours |
| Wired / Wireless | Wireless |
|---|---|
| Wireless Frequency Bands | 2.4 GHz |
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Maximum Paired Devices | 1 |
| USB Dongle Included | Yes |
|---|
| App Enabled | Yes |
|---|---|
| Compatible App | Razer Synapse App |
| Compatible Operating System | MacOS, Microsoft Windows, Chrome OS |
| Regular Software Updates | Yes |
| Product Width | 4.4 cm |
|---|---|
| Product Depth | 12 cm |
| Product Height | 7.5 cm |
| Product Weight | 0.13 kg |
| Manufacturers | 24 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 5th May 2026 until midnight Tuesday 19th May 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###













