- Cart is empty

Feel the rhythm of your tunes no matter where you go with the JBL TUNE 225TWS In-Ear Headphones Ghost Edition. This pair of earbuds boast the JBL Pure Bass technology, true wireless design, Fast Pair function, and a see-through case that is sure to turn heads. It also offers an impressive battery life of up to 25 hours total, making it a fantastic companion for anyone who loves great sound.
Key Features
| Brand | JBL |
|---|---|
| Product Type | In-Ear Headphones |
| Model Number | JBLT225TWSGHTORGAS |
| True Wireless | Yes |
|---|---|
| Driver Type (Headphone) | Dynamic |
| Driver Size (Headphone) | 12 mm |
| Sensitivity/Sound Pressure Level | 105dB |
| Headphone Frequency Response | 20Hz - 20kHz |
| Impedance (Headphone) | 32 ohm |
| Charging Case Battery Type | Lithium Ion (Li-ion) |
|---|---|
| Charging Case Battery Capacity | 410 mAh |
| Charging Case Recharge Time | 2 hours from empty |
| Headset Battery Type | Lithium Ion (Li-ion) |
|---|---|
| Headset Battery Capacity | 22 mAh |
| Headset Charge Time | 2 hours from empty |
| Music playtime with Bluetooth on | Up to 5 hours |
| Additional Runtime with Charging Case | Up to 25 hours |
| Charging Method | USB Type-C |
| Wired / Wireless | Wireless |
|---|---|
| Wireless Frequency Bands | 2.4 GHz |
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Bluetooth Version | v5.0 |
| Product Width | 41 cm |
|---|---|
| Product Depth | 70 cm |
| Product Height | 135 cm |
| Product Weight | 0.14 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
With Product CareTM you have certainty that your product is covered for a specific period of time. If, during the Product CareTM term, your product fails to operate as a result of an Eligible Fault*, we will provide a one-off replacement of Your Product.
Our experienced support team ensures that the assessment, replacement or remedy process under your Product CareTM is a convenient experience. Whether you are experiencing a product fault or needing toll free technical assistance, our team is here to provide support every step of the way.
Redeem exclusive Additional Benefits which will help you maintain your product and assist in an additional purchase.
There are exclusions and limitations to Product CareTM. This section should always be read in conjunction with the Terms and Conditions for Product CareTM.
Learn more about Product CareTM.
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###











