- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 29th April 2026 until midnight Tuesday 5th May 2026.
JBL Partybox Stage 320 Portable Bluetooth Party Speaker - Black (JBLPBSTAGE320AS2)
JBL Partybox Stage 320 Portable Bluetooth Party Speaker - Black (JBLPBSTAGE320AS2)
Available on 36 months of equal Interest Free instalments:
approximately per month
^ Total repayments $666 (excluding fees). Min purchase of $500 applies. Offer ends 30/06/2026. Equal monthly payments required. Lending criteria, T&Cs & fees apply incl. a $55 estb. fee & $65 annual fee ($32.50 half yearly). Standard interest rate (currently 29.49% p.a.) applies after interest free term ends. Exclusions may apply. *Further information on rates and fees can be found at gemfinance.co.nz. Credit provided by Latitude Financial Services Ltd.
How it works
Available on participating Gem credit cards.
Complete your online application in just 10-15 minutes
Submit income, employment details, and expenses. Include proof of income by sharing your online statement or uploading income documents.
All applicants must provide a form of identification, e.g., NZ driver's license, NZ Passport, or International Passport.
Boasting massive JBL Pro Sound and booming bass, the Partybox Stage 320 Portable Bluetooth Party Speaker brings any occasion to life! This unit features a dazzling light show that keeps the energy high, while mic and guitar inputs allow epic jam sessions. In addition, this party speaker supports up to 18 hours of battery life, allowing you to enjoy non-stop music - perfect for all-night celebrations.
Key Features
*Additional replaceable battery sold separately.
| Brand | JBL |
|---|---|
| Product Type | Portable Bluetooth Speakers |
| Model Number | JBLPBSTAGE320AS2 |
| Colour | Black |
| Model | JBL Partybox |
|---|
| Speaker Power Output | 240W |
|---|---|
| Frequency Range | 40Hz - 20kHz |
| Maximum SPL | >80dB |
| Number of Driver | 2 |
| Woofer Size | 6.5" (165mm) |
| Audio File Format | P3, .WAV, .WMA, .FLAC |
|---|
| Built-In Microphones | Yes |
|---|---|
| Number of Microphones | 2 |
| Tweeter Type | Dome tweeters |
|---|---|
| Tweeter Size | 1 inch (25mm) |
| Number of Tweeters | 2 |
| Battery Type | Lithium Ion (Li-ion) |
|---|---|
| Rechargeable | Yes |
| Battery Capacity (mAh) | 9444 mAh |
| Battery Indicator | Yes |
| Battery Life | Up to 18 hours |
| Charging Method | Power Cord |
|---|---|
| Charge Time | 3 hours |
| Wired / Wireless | Wireless |
|---|---|
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Bluetooth Version | v5.4 |
| Inputs | Aux-In: 250 mVrms (3.5mm connector), Mic-In: 20 mVrms, Guitar-In: 100 mVrms, Bluetooth/USB Input: -12 dBFS |
|---|
| Durability Feature | Splash Resistant |
|---|
| App Enabled | Yes |
|---|---|
| Compatible App | JBL PartyBox App |
| Power Cable Length | 2 m |
|---|
| Product Width | 33.5 cm |
|---|---|
| Product Depth | 38.5 cm |
| Product Height | 66.9 cm |
| Product Weight | 16.5 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 29th April 2026 until midnight Tuesday 5th May 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###






















