- Cart is empty
Laser Mini Karaoke Portable Bluetooth Speaker with 2 Wireless Mics - Blue (SP-KA10BL-549)
Laser Mini Karaoke Portable Bluetooth Speaker with 2 Wireless Mics - Blue (SP-KA10BL-549)
Bring fun and festive music to any occasion with the Laser Mini Karaoke Portable Bluetooth Speaker! Perfect for hosting, duets, or group sing-alongs, this set includes two mics and four fun voice effects to suit every mood. It also features a portable, rechargeable design, giving you up to 2 hours of non-stop karaoke anywhere.
Key Features
*Please note: The other colour option is sold separately.
| Brand | Laser |
|---|---|
| Product Type | Portable Bluetooth Speakers |
| Model Number | SP-KA10BL-549 |
| Colour | Blue |
| Number of Speakers | 1 |
|---|---|
| Speaker Power Output | 5W |
| Frequency Range | 120Hz - 18kHz |
| Impedance | 40 ohm |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 85 dB |
| Driver Size (Speaker) | 57mm |
| Built-In Microphones | Yes |
|---|---|
| Number of Microphones | 2 |
| Microphone Type | Condenser mic |
| Battery Type | Lithium Ion (Li-ion) |
|---|---|
| Rechargeable | Yes |
| Battery Capacity (mAh) | Speaker: 1200mAh, Mic.: 500 mAh |
| Battery Indicator | Yes |
| Battery Life | Up to 2 hours |
| Charging Method | USB C Charging Cable |
|---|---|
| Charge Time | Speaker: 2-3, Mic.: 2-3 hours |
| Standard Charging | 5W |
| Wired / Wireless | Wireless |
|---|---|
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Bluetooth Range | Up to 10m |
| Other Connections Ports | Inputs include music files on Micro SD cards, USB flash drives or 3.5mm AUX-in connectivity |
|---|
| Product Width | 9 cm |
|---|---|
| Product Depth | 7 cm |
| Product Height | 10 cm |
| Product Weight | 0.4 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###












