- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from Friday 15th May 2026 until midnight Tuesday 19th May 2026.
Eufy Baby Monitor - White (Wired, 2K, Night Vision)
Eufy Baby Monitor - White (Wired, 2K, Night Vision)
Keep a watchful eye over your precious bubba with the Eufy Baby Monitor! Featuring 2K resolution, night vision, and smooth two-way audio via the companion app, this unit lets you stay connected to your little one and comfort them from anywhere. With sound and room temperature detection, it promptly alerts you to any significant changes. Plus, the AES 128-bit encryption ensures your privacy is always protected.
Key Features
| Brand | Eufy |
|---|---|
| Product Type | Baby Monitors |
| Model Number | T8360C22 |
| Colour | White |
| Night Vision | Yes |
|---|---|
| Night Vision Distance | Up to 5m |
| Motion Detection | No |
| Out of Range Alert | No |
| Number of Cameras | 1 |
|---|---|
| Field of View | 120 |
| Pan & Tilt | Pan: 330, Tilt: 110 |
| Digital Zoom | 4x |
| Camera Resolution | 2K |
| Video Format | 2K |
|---|
| Built-In Speakers | Yes |
|---|---|
| Number of Speakers | 1 |
| Built-In Microphones | Yes |
|---|---|
| Number of Microphones | 1 |
| Charging Method | DC-IN |
|---|
| Product Width | 17.5 cm |
|---|---|
| Product Depth | 9 cm |
| Product Height | 23 cm |
| Product Weight | 0.53kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from Friday 15th May 2026 until midnight Tuesday 19th May 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###





















