- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 29th April 2026 until midnight Tuesday 5th May 2026.
Eufy S350 4K Indoor Wired Smart Security Camera - 1 Pack (White)
Eufy S350 4K Indoor Wired Smart Security Camera - 1 Pack (White)
Available on 24 months of equal Interest Free instalments:
approximately per month
^ Total repayments $308 (excluding fees). Min purchase of $250 applies. Offer ends . Equal monthly payments required. Lending criteria, T&Cs & fees apply incl. a $55 estb. fee & $65 annual fee ($32.50 half yearly). Standard interest rate (currently 29.49% p.a.) applies after interest free term ends. Exclusions may apply. *Further information on rates and fees can be found at gemfinance.co.nz. Credit provided by Latitude Financial Services Ltd.
How it works
Available on participating Gem credit cards.
Complete your online application in just 10-15 minutes
Submit income, employment details, and expenses. Include proof of income by sharing your online statement or uploading income documents.
All applicants must provide a form of identification, e.g., NZ driver's license, NZ Passport, or International Passport.
A practical investment in any home, the Eufy S350 4K Indoor Camera combines superior 4K clarity with intelligent features like AI tracking and 8× hybrid zoom. Its 360° rotation ensures you have a complete view of your space, while the advanced night vision provides clear footage even in dim settings. Whether you’re monitoring pets or family, this indoor security camera has got you covered!
Key Features
| Brand | Eufy |
|---|---|
| Product Type | Security Cameras |
| Model Number | T8416T21 |
| Colour | White |
| Night Vision | Yes |
|---|---|
| Night Vision Distance | Up to 10m |
| Siren | Yes |
| Event Trigger | Yes |
| Motion Detection | Yes |
| Detection Range | Up to 10m |
| Output Notification | Push Notifications |
| Out of Range Alert | No |
| Low Battery Alert | Yes |
| Security Lock Sensors | Face Recognition |
| Number of Cameras | 1 |
|---|---|
| Field of View | Wide Lens - D130°, H110°, V58° |
| Pan & Tilt | Yes, Pan: 360° & Tilt: 96° |
| Digital Zoom | 3x Optical Zoom; Up to 8x Digital Zoom |
| Camera Resolution | 4K + 2K (3840x2160 + 2304x1296) |
| Internal Storage Capacity | 8 GB |
|---|---|
| Expandable Memory | Yes |
| Memory Card Type | microSD |
| Memory Card Capacity | Up to 128 GB |
| Memory Card Included | No (Sold Separately) |
| Recording Modes | Event, Motion Detection |
|---|
| Built-In Speakers | Yes |
|---|---|
| Number of Speakers | 1 |
| Built-In Microphones | Yes |
|---|---|
| Number of Microphones | 1 |
| Charging Method | DC-IN |
|---|
| Wired / Wireless | Wired |
|---|---|
| Wireless Frequency Bands | 2.4 GHz |
| Voice Commands | Yes |
|---|---|
| Voice Assistant Type | Amazon Alexa |
| Power Cable Length | 2 m |
|---|
| Product Width | 8.4 cm |
|---|---|
| Product Depth | 7.5 cm |
| Product Height | 10.4 cm |
| Product Weight | 0.55kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 29th April 2026 until midnight Tuesday 5th May 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###





















