- Cart is empty
One For All Support Legs for 32" to 70" TV - Tilting Design - Black (WM 2870)
One For All Support Legs for 32" to 70" TV - Tilting Design - Black (WM 2870)
Extended Range Item | Available by Special Order Only
Delivery expectation: 2-4 weeks
This item is available by special order and may not be stocked in stores.
Purchase online today to secure your product. For more information, please
contact your local Harvey Norman store.
Level up your viewing experience with the One For All WM 2870 Tilt 32” to 70” Universal Table Top TV Stand! This versatile stand provides optimal viewing comfort with its tilt function and three height settings. It is also built with handy cable management, so you can keep unsightly wires out of the way. In addition, its minimalistic design and black finish seamlessly complement most TV setups.
Key Overview
Product Highlights
Please Note: Some of the images shown are for illustration purposes only. The compatible TVs are sold separately.
Please Note: All brackets continue to improve and re-test constantly for safety purposes. The TV size stated is only an indication and may differ from what you receive on the box. The most important factors are the weight of the TV and the VESA pattern. If these are both within spec, then the TV can be any size.
| Brand | One For All |
|---|---|
| Product Type | Support Stands & Legs |
| Model Number | WM 2870 |
| Colour | Black |
| Mount Type | Universal Mount |
|---|---|
| Mount Compatibility | Support Legs for TV |
| Features (Mount & Accessories) |
|
| Supported Screen Size | 32" to 70" |
|---|---|
| Supported Weight Capacity | 50 kg |
| VESA/Mounting-Hole Pattern | 100x100 to 800x400 (mm) |
| VESA Compatibility |
|
| Height Adjustment | 595, 665, 735 (mm) |
|---|---|
| Tilt Adjustment | -6° Up Tilt | +6° Down Tilt |
| Orientation | Landscape Orientation |
| Assembly Type | Assembly Required |
|---|---|
| Installation Type | Table Top Placement |
| Height | 735 mm |
|---|---|
| Width | 380 mm |
| Depth | 845 mm |
| Product Weight | 5.4 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_on_display_message_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###










