- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from Tuesday 5th May 2026 until midnight Monday 1st June 2026.
UR1 Lula 6 Opening Wall Hanging Photo Frame - Oak/Blue
UR1 Lula 6 Opening Wall Hanging Photo Frame - Oak/Blue
Design your dream gallery wall and spruce up your room with this Lula 6 Opening Wall Hanging Photo Frame by UR1! This horizontal-oriented photo holder features multiple openings, letting you display six photos simultaneously. It lets you add personality to your home and make a unique focal point in any space.
Key Features
| Brand | UR1 |
|---|---|
| Product Type | Photo Frames |
| Image Loading Method | Front |
|---|---|
| Frame Material Type | Wood |
| Glazing | Glass |
| Orientation Type | Horizontal |
| Wall Display Support | Yes |
| Product Width | 56 cm |
|---|---|
| Product Depth | 3 cm |
| Product Height | 46 cm |
| Product Weight | 2.3 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from Tuesday 5th May 2026 until midnight Monday 1st June 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###
