- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 29th April 2026 until midnight Tuesday 5th May 2026.
Instax Mini Link 3 86mm x 54mm Photo Printer - Rose Pink
Instax Mini Link 3 86mm x 54mm Photo Printer - Rose Pink
Transform digital memories into tangible keepsakes with the Instax Mini Link 3 86mm x 54mm Photo Printer! This device offers creative features like Instax AiR Studio, Click to Collage, and Frame Print, so you can personalise your photos before printing. With the Instax Mini Link app and a convenient power button, capturing group shots on your phone and printing duplicates is a breeze. Make every moment memorable with this stylish and easy-to-use printer.
Key Features
*Other colour options are sold separately.
| Brand | Fujifilm |
|---|---|
| Product Type | Portable Photo Printers |
| Colour | Pink |
| Functions | |
|---|---|
| Printer USB Cable | Included |
| Film Size | 86mm x 54mm |
| Print Resolution | 800 × 600 dots, 12.5 dots/mm (318 dpi, 80 μm dot pitch) |
|---|---|
| Paper Input Capacity | 10-sheet input tray |
| Photo Print Speed | Approx. 15 sec |
| Exposure Print Pixel Count | 800 × 600 dots |
|---|---|
| Exposure Resolution | 12.5 dots/mm (318 dpi, 80 μm dot pitch) |
| Exposure Gradation | RGB gradation of 256 colors |
| Printable Image Format | JPEG, PNG, HEIF, DNG |
| Image Size/Area | 62 mm × 46 mm |
|---|
| Battery Type | Lithium Ion (Li-ion) |
|---|---|
| Rechargeable | Yes |
| Battery Life | Up to 100 Prints |
| Charging Method | USB-C |
|---|---|
| Charge Time | Approx. 1.5 to 2.0 hours |
| Wired / Wireless | Wireless |
|---|---|
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Bluetooth Version | v5.1 |
| USB Port | 1 x USB Type-C |
|---|---|
| USB Cable Included | Yes |
| USB Cable Type | USB Type-C |
| USB Cable Length | 0.3m |
| Compatibility | Fujifilm Instax Mini Film |
|---|
| App Enabled | Yes |
|---|---|
| Compatible App | Instax Mini Link app |
| Compatible Mobile Operating System | Android OS, Apple iOS |
| Operating Temperature | 5°C to 40°C |
|---|---|
| Operating Humidity | 20% to 80% (no condensation) |
| Product Width | 9 cm |
|---|---|
| Product Depth | 3.8 cm |
| Product Height | 12.5 cm |
| Product Weight | 0.2 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 29th April 2026 until midnight Tuesday 5th May 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###




















