- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from Wednesday 1st April 2026 until midnight Thursday 30th April 2026.
Instax Square Link 86mm x 72mm Photo Printer - Ash White
Instax Square Link 86mm x 72mm Photo Printer - Ash White
Discover the versatile printing capabilities of the Instax Square Link. This creative photo printer enables you to produce photos in classic 86mm x 72mm square films. It also offers a wide range of customisation features, allowing you to add fun AR effects and make your prints even more special. Plus, this device works in conjunction with the intuitive SQUARE Link app, so you can easily edit your image, choose the colour mode, and even send your photos to your loved ones.
Key Features
| Brand | Fujifilm |
|---|---|
| Product Type | Portable Photo Printers |
| Functions | |
|---|---|
| Film Size | 86mm x 72mm |
| Print Resolution | 12.5 dots/mm (318 dpi, 80 μm dot pitch) |
|---|---|
| Number of Paper Tray | 10 |
| Photo Printing | Yes |
| Photo Print Speed | 12 Seconds |
| Image Size/Area | 62mm x 62mm |
|---|
| Battery Type | Lithium Ion (Li-ion) |
|---|
| Wired / Wireless | Wireless |
|---|---|
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Bluetooth Version | v4.2 |
| Compatibility | Fujifilm Instax Square Film |
|---|
| Product Width | 12.75 cm |
|---|---|
| Product Depth | 3.75 cm |
| Product Height | 10.50 cm |
| Product Weight | 0.24 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from Wednesday 1st April 2026 until midnight Thursday 30th April 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###








