- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 19th May 2026 until midnight Tuesday 2nd June 2026.
Belkin USB-C to HDMI Cable 2m - Black (AVC012bt2MBK)
Belkin USB-C to HDMI Cable 2m - Black (AVC012bt2MBK)
Take your presentations or entertainment to the big screen effortlessly with the Belkin USB-C to HDMI Cable! Boasting support for resolutions up to 8K at 60Hz, this cable ensures a brilliant and immersive visual experience. Its robust structure withstands daily wear and tear, while its 1.2m length provides a comfortable distance between devices. Furthermore, its sleek and portable design makes it easy to carry wherever you go.
Key Features
| Brand | Belkin |
|---|---|
| Product Type | USB Cables |
| Model Number | AVC012bt2MBK |
| Colour | Black |
| Material Type | Plastic, Silicon |
|---|---|
| Host Connector | USB Type-C |
| Input / Output Connector | HDMI |
| Cable Type | USB-C to HDMI |
| Cable Length | 2m |
| Cable Diameter | 4 mm |
| Compatibility | Laptops, Tablets, TVs, Gaming systems, Projectors, USB-C enabled devices |
|---|
| Product Width | 1.09 cm |
|---|---|
| Product Depth | 204.97 cm |
| Product Height | 2.01 cm |
| Product Weight | 0.08 kg |
| Manufacturers | 24 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 19th May 2026 until midnight Tuesday 2nd June 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###



