- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 19th May 2026 until midnight Tuesday 2nd June 2026.
Cygnett PowerMaxx 67W GaN 3 Port Travel Wall Charger - White (CY4771PDWCH)
Cygnett PowerMaxx 67W GaN 3 Port Travel Wall Charger - White (CY4771PDWCH)
Experience the perfect blend of efficiency and safety with the Cygnett PowerMaxx 67W GaN 3 Port Travel Wall Charger! Featuring an innovative two-step interlocking mechanism and triple device charging capability, this unit lets you power up multiple devices simultaneously. Plus, the included travel case, 1m cable, and three adapters make it the ideal charger for your modern, on-the-go lifestyle.
Key Features
| Brand | Cygnett |
|---|---|
| Product Type | Wall Chargers |
| Model Number | CY4771PDWCH |
| Colour | White |
| Material Type | ABS+PC |
|---|---|
| Number of Charging Port | 3 |
| Output Ports Type | 1 x USB-A, 2 x USB-C |
| Max Combined Power Output | 67W |
| Number of Devices can Charges Simultaneously | 3 |
| Cable Type | USB-C to USB-C |
| Cable Length | 1.2m |
| Features (Accessories) |
|
| Current Rating | 3.0A |
| Conductor Type | Cooper |
| Compatibility | Works with all Type-C devices that supports PD protocol and the power is under 67W |
|---|
| Wattage/ Voltage | 100-240V~50/60Hz, 1.6A Max |
|---|
| Product Width | 20 cm |
|---|---|
| Product Depth | 70 cm |
| Product Height | 14 cm |
| Product Weight | 0.2 kg |
| Manufacturers | 24 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 19th May 2026 until midnight Tuesday 2nd June 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###







