- Cart is empty
Bon.Elk Elevate Junior Stand for Laptops - Black (ELK-70411-R)
Bon.Elk Elevate Junior Stand for Laptops - Black (ELK-70411-R)
Elevate your workspace setup with the Bon.Elk Elevate Junior Stand for Laptops! This handy accessory features dual tilt functionality, allowing you to adjust viewing angles and raise your laptop to your preferred height. It also boasts a durable aluminium construction for long-lasting reliability, a fold-down design for easy storage, and a built-in tray to keep small essentials organised and within easy reach.
Key Features
*Bon.Elk Elevate Junior Stand in Black only. Compatible devices are not included.
| Brand | Bon.Elk |
|---|---|
| Product Type | Laptop Stands |
| Model Number | ELK-70411-R |
| Colour | Black |
| Mount Type | Universal Mount |
|---|---|
| Mount Compatibility | One Device |
| Features (Mount & Accessories) |
|
| Orientation | Landscape |
|---|
| Compatibility | Suits laptop and notebook sizes from 10” to 14” |
|---|
| Assembly Type | No Assembly Required |
|---|
| Product Width | 4.5 cm |
|---|---|
| Product Depth | 19.6 cm |
| Product Height | 24 cm |
| Product Weight | 0.47 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###






