- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 19th May 2026 until midnight Tuesday 2nd June 2026.
JLab Go Wireless Keyboard & Mouse Combo - Black (KMGOBUNDLE4)
JLab Go Wireless Keyboard & Mouse Combo - Black (KMGOBUNDLE4)
Work smarter anytime, anywhere with the JLab Go Wireless Keyboard & Mouse Combo. A practical choice for your remote setup, this bundle highlights a compact form factor that you can conveniently bring to cafés, offices, or business trips. It also features a backlit keyboard for an optimal typing experience and an ambidextrous mouse for seamless navigation every time.
Key Features
*Battery life will vary based on user and computing conditions.
| Brand | JLab |
|---|---|
| Product Type | Keyboard/Mice Combos |
| Model Number | KMGOBUNDLE4 |
| Colour | Black |
| Number of Keys | 78 Silent Keys |
|---|---|
| Layout | QWERTY |
| Dedicated Macro Keys | Yes |
| Dedicated Multimedia Keys | Yes |
| Windows Lock Key | Yes |
| Backlight | Yes |
| Sensor | Optical |
|---|---|
| Max Sensitivity | 800, 1200, 1600 dpi |
| Max Speed | 28 ips |
| Acceleration | Button Action Force: 100±10g, Wheel Acting Force: 20±5 g |
| Scroll Type | Mechanical Scroll Wheel |
| Polling Rate | 125 Hz |
| Number of Buttons/Switches | 4 Silent Click Buttons Left Click, Right Click, Scroll Wheel, DPI (800-1600) |
| Hand Orientation | Ambidextrous |
| Battery Type | AAA Battery |
|---|---|
| Battery Life | Up to 4 months |
| Wired / Wireless | Wireless |
|---|---|
| Wireless Frequency Bands | 2.4 GHz |
| Connectivity Type | USB-A Dongle |
| USB Dongle Included | Yes |
|---|
| Compatible Operating System | Windows, Mac OS and Chrome OS |
|---|
| Product Width | 39 cm |
|---|---|
| Product Depth | 3 cm |
| Product Height | 13.4 cm |
| Product Weight | 0.4 kg |
| Manufacturers | 24 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 19th May 2026 until midnight Tuesday 2nd June 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###













