- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from Wednesday 6th May 2026 until midnight Tuesday 19th May.
Lenovo Multi-Device Wireless Keyboard - Luna Grey (ZG38C05811)
Lenovo Multi-Device Wireless Keyboard - Luna Grey (ZG38C05811)
Streamline your digital experience with the Lenovo Multi-Device Wireless Keyboard. This device lets you enjoy fast, precise typing with 12 intuitive shortcut keys that keep your workflow moving. Its slim, portable design makes it easy to take anywhere. Plus, with up to 60 hours of battery life, you can stay productive without interruption.
Key Features
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Product Type | Keyboards |
| Model Number | ZG38C05811 |
| Colour | Grey |
| Layout | QWERTY |
|---|
| Material Type | Plastic |
|---|
| Rechargeable | Yes |
|---|---|
| Battery Life | Up to 60 hours |
| Charging Method | USB Type-C |
|---|
| Wired / Wireless | Wireless |
|---|---|
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Maximum Paired Devices | 3 |
| Compatibility | Multi-Devices |
|---|
| Compatible Operating System | Windows 10 and later, iPadOS 15 and later, Android 10 and later |
|---|
| Operating Temperature | 0℃ - 40℃ |
|---|
| Product Width | 20.7 cm |
|---|---|
| Product Depth | 2.6 cm |
| Product Height | 27.4 cm |
| Product Weight | 0.18 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from Wednesday 6th May 2026 until midnight Tuesday 19th May.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###











