- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from Thursday 30th April 2026 until midnight Tuesday 12th May 2026.
Logitech G515 TKL Gaming Wired Keyboard - Black (RGB, Mechanical, 920-012912)
Logitech G515 TKL Gaming Wired Keyboard - Black (RGB, Mechanical, 920-012912)
Command your gameplay and reach victory with the Logitech G515 TKL Gaming Wired Keyboard. Delivering fast and precise controls, this device boasts advanced GL mechanical switches with 1.3mm actuation time. It is also engineered with a low-profile tenkeyless design matched with double-shot PBT keycaps and a sound-dampening construction so you can enjoy a satisfying typing experience. Plus, this unit supports the Logitech G Hub software, providing quick access to a personalised control centre, KEYCONTROL, and LIGHTSYNC RGB.
Key Features
| Brand | Logitech |
|---|---|
| Product Type | Gaming Keyboards |
| Model Number | 920-012912 |
| Colour | Black |
| Number of Keys | 87 keys |
|---|---|
| Switch Type | Mechanical Switches |
| Key Size | 22 mm |
| Actuation Force | 43 g (Linear) Tactile (45 g) |
| Layout | QWERTY |
| Dedicated Multimedia Keys | Yes |
| Windows Lock Key | Yes |
| Backlight | Yes |
| Wired / Wireless | Wired |
|---|
| USB Port | Type-C |
|---|---|
| USB Cable Included | Yes |
| USB Cable Type | USB-A to USB-C charging and data cable |
| USB Cable Length | 1.8m |
| Operating Temperature | 0°C - 40°C |
|---|---|
| Operating Humidity | max 95%) |
| Storage Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Humidity | max 95% |
| Product Width | 15 cm |
|---|---|
| Product Depth | 36.8 cm |
| Product Height | 2.2 cm |
| Product Weight | 0.84 kg |
| Manufacturers | 24 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from Thursday 30th April 2026 until midnight Tuesday 12th May 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###

















