- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 19th May 2026 until midnight Tuesday 26th May 2026.
Logitech MK950 Signature Slim Wireless Keyboard & Mouse Combo - Graphite (920-012475)
Logitech MK950 Signature Slim Wireless Keyboard & Mouse Combo - Graphite (920-012475)
Bolster your productivity and work in silence with the Logitech MK950 Signature Slim Wireless Keyboard & Mouse Combo. Designed for comfort and convenience, this nifty bundle features SilentTouch technology, customisable shortcuts, Smart Actions, SmartWheel, and more, ready to elevate your everyday workflow. It also lets you seamlessly switch between three compatible devices with just a touch of a button.
Key Features
1 Logitech MK950 Signature Slim Wireless Keyboard & Mouse Combo in Graphite only. Other colour variations are sold separately.
2 Mouse not supported by iOS.
3 Customise your device by installing the Logi Options+ App available for recent versions of Windows and macOS at logi.com/optionsplus. Logi Options+ App is currently not supported for Chrome OS, Linux, iPadOS, iOS, and Android. The device’s basic functions will work without it. Mouse is not supported by iOS.
4 Logi Options+ needs to be installed and all your computers connected to the same network. Customise device by installing the Logi Options+ App available for recent versions of Windows and macOS at logi.com/optionsplus.
5 Signature Slim Combo MK950 plastic content: minimum 25% for the mouse and minimum 48% for the keyboard, excluding PWA, cables, receiver and packaging.
| Brand | Logitech |
|---|---|
| Product Type | Keyboard/Mice Combos |
| Model Number | 920-012475 |
| Colour | Graphite |
| Number of Keys | Full-size layout with number pad |
|---|---|
| Dedicated Macro Keys | Yes |
| Dedicated Multimedia Keys | Yes |
| Windows Lock Key | Yes |
| Sensor | Logitech Advanced Optical |
|---|---|
| Max Sensitivity | 400 - 4000 dpi |
| Scroll Type | Scroll-wheel |
| Number of Buttons/Switches | 6 |
| Battery Model / Details | AAA Battery (Keyboard), AA Battery (Mouse) |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Battery Indicator | Yes |
| Battery Life | Up to 36 months (Keyboard), Up to 24 months (Mouse) |
| Wired / Wireless | Wireless |
|---|---|
| Wireless Range | Up to 10m |
| Connectivity Type | Bluetooth, USB dongle |
| Bluetooth Version | v5.1 |
| Maximum Paired Devices | 3 |
| USB Dongle Included | Yes |
|---|
| Compatibility | Device with available USB port and Bluetooth |
|---|
| Compatible Operating System | Windows 10,11 or later, macOS 11 or later, ChromeOS, Linux |
|---|
| Product Width | 13.4 cm |
|---|---|
| Product Depth | 43.3 cm |
| Product Height | 2.3 cm |
| Product Weight | 0.7 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 19th May 2026 until midnight Tuesday 26th May 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###







