- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 19th May 2026 until midnight Tuesday 26th May 2026.
Logitech MX Master 4 Wireless Mouse - Graphite (910-007565)
Logitech MX Master 4 Wireless Mouse - Graphite (910-007565)
Experience the kind of comfort that lasts from your first click to your last email—the Logitech MX Master 4 is the ergonomic evolution your professional life has been waiting for. This game-changing device ensures precise tracking and smooth scrolling while you work. It also showcases an ergonomic silhouette that optimally supports your palm and fingers for added comfort. Plus, this unit features 8 buttons, including a middle click, an action ring, and more to further expand your navigation options.
Key Features
*Battery life may vary based on user and computing conditions.
| Brand | Logitech |
|---|---|
| Product Type | Mice |
| Model Number | 910-007565 |
| Colour | Black |
| Sensor | Darkfield high precision |
|---|---|
| Max Sensitivity | 200-8,000 dpi |
| Scroll Type | Scroll wheel: Yes, Horizontal scroll: Yes | Thumbwheel: Yes |
| Number of Buttons/Switches | 8 (left/right-click, back/forward, gesture, wheel mode-shift, middle click, Actions Ring) |
| Battery Type | Lithium Polymer (LiPo) |
|---|---|
| Rechargeable | Yes |
| Battery Capacity (mAh) | 650 mAh |
| Battery Life | Up to 70 days |
| Charging Method | USB-C |
|---|
| Wired / Wireless | Wireless |
|---|---|
| Wireless Range | Up to 10 m |
| Connectivity Type | Bluetooth, Logi Bolt USB-C Receiver |
| USB Dongle Included | Yes |
|---|
| Product Width | 8.8 cm |
|---|---|
| Product Depth | 5.08 cm |
| Product Height | 12.8 cm |
| Product Weight | 0.15 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 19th May 2026 until midnight Tuesday 26th May 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###











