- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from Friday 15th May 2026 until midnight Tuesday 19th May 2026.
Razer BlackWidow V4 X Gaming Wired Keyboard - Black (RGB, Mechanical, Linear, Green Switch, RZ03-04700100-R3M1)
Razer BlackWidow V4 X Gaming Wired Keyboard - Black (RGB, Mechanical, Linear, Green Switch, RZ03-04700100-R3M1)
Upgrade your setup and enjoy a whole new level of control with the Razer BlackWidow V4 X Gaming Wired Keyboard. A solid choice for casual or professional gamers, this device boasts Doubleshot ABS keycaps, a 5052 Aluminum Alloy Top Case, and lubricated stabilisers to withstand intense gaming sessions. It is also constructed with green mechanical switches, providing a more tactile and clicky feel on every play. Furthermore, this keyboard supports Razer Chroma™ RGB Lighting—offering superior customisations and immersive synchronisation with various integrated games.
Key Features
*Razer BlackWidow V4 X Gaming Wired Keyboard with Green Switches only. Other options are sold separately.
| Brand | Razer |
|---|---|
| Product Type | Gaming Keyboards |
| Model Number | RZ03-04700100-R3M1 |
| Colour | Black |
| Number of Keys | 105 |
|---|---|
| Switch Type | Mechanical Switches |
| Mechanical Switch Type | Linear Switches |
| Layout | QWERTY |
| Dedicated Macro Keys | 6 |
| Dedicated Multimedia Keys | Yes |
| Backlight | Yes |
| Wired / Wireless | Wired |
|---|
| USB Specification | USB 3.1 |
|---|---|
| Outputs | 1 x USB Type-A |
| Product Width | 4.3 cm |
|---|---|
| Product Depth | 15.2 cm |
| Product Height | 46.6 cm |
| Product Weight | 1.14 kg |
| Manufacturers | 24 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from Friday 15th May 2026 until midnight Tuesday 19th May 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###










