- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from Friday 8th May 2026 until midnight Tuesday 19th May 2026.
Razer Huntsman Mini Gaming Wired Keyboard - Black (RGB, Optical, Clicky, Purple Switch, RZ03-03390100-R3M1)
Razer Huntsman Mini Gaming Wired Keyboard - Black (RGB, Optical, Clicky, Purple Switch, RZ03-03390100-R3M1)
Amp up your gameplay with the Razer Huntsman Mini Gaming Wired Keyboard. A great addition to your desktop, this keyboard delivers high responsiveness and ultra-fast actuation in a space-saving 60% format. It also incorporates advanced Razer Optical Switches with onboard memory to ensure accurate and seamless controls. Plus, it features Chroma RGB for an enhanced gaming atmosphere.
Key Features
*Click here to know more.
| Brand | Razer |
|---|---|
| Product Type | Gaming Keyboards |
| Model Number | RZ03-03390100-R3M1 |
| Colour | Black |
| Number of Keys | 60% - 61 Keys |
|---|---|
| Switch Type | Optical Switches |
| Mechanical Switch Type | Clicky Switches |
| Actuation Force | 45g |
| Keystroke Life Span | 100 Million |
| Layout | QWERTY |
| Backlight | Yes |
| Battery Indicator | Yes |
|---|
| Wired / Wireless | Wired |
|---|
| Outputs | USB Type-C |
|---|---|
| USB Cable Included | Yes |
| USB Cable Type | USB-C to USB-A Cable |
| Compatible Operating System | Microsoft Windows, MacOS |
|---|
| Product Width | 29.3 cm |
|---|---|
| Product Depth | 3.6 cm |
| Product Height | 10.3 cm |
| Product Weight | 0.45 kg |
| Manufacturers | 24 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from Friday 8th May 2026 until midnight Tuesday 19th May 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###











