- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 29th April 2026 until midnight Tuesday 5th May 2026.
Brother PTH110PK Portable Label Maker - Pink
Brother PTH110PK Portable Label Maker - Pink
Sporting a built-in keyboard and graphic display, the handy Brother PTH110PK Portable Label Maker lets you create impressive labels on the fly! This compact handheld machine produces crisp, legible text and long-lasting outputs up to 12mm in width. You can also personalise your labels and choose from various fonts, frames, and symbols.
Key Features
*Other Brother TZe tape cassette variants are sold separately.
**AC adapter and batteries are not included.
| Brand | Brother |
|---|---|
| Product Type | Label Makers |
| Model Number | PTH110PK |
| Compatible Ink Tape | TZe Tape |
|---|---|
| Compatible Tape Width | 6, 9, 12mm |
| Screen/Panel Type | LCD (Liquid Crystal Display) |
|---|
| Battery Type | AAA Battery |
|---|---|
| Battery Model / Details | LR03 Alkaline/HR03 Ni-MH |
| Battery Included | No |
| Product Width | 11.1 cm |
|---|---|
| Product Depth | 20.4 cm |
| Product Height | 5.8 cm |
| Product Weight | .40 kg |
| Manufacturers | 36 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 29th April 2026 until midnight Tuesday 5th May 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###




