- Cart is empty
Canon PGI680XL Ink Cartridge - Black (400 Page Yield)
Canon PGI680XL Ink Cartridge - Black (400 Page Yield)
Enjoy high-quality prints that last with the Canon PGI680XL Ink Cartridge. Perfect for your everyday printing demands, this cartridge boasts a 400-page yield that you can use for producing various documents, reports, and even resumes. It also delivers a rich black colour to ensure sharp, bold, and readable texts every time.
Key Features
*Compatible printers are sold separately.
| Brand | Canon |
|---|---|
| Product Type | Inks |
| Model Number | PGI680XLPGBK |
| Colour | Black |
| Compatible Printers | Canon Pixma Tr7560, Tr8560, Ts6160, Ts8160, Ts9160, Ts6260, Ts9560, Ts9565, Ts706, Ts6360, Ts8360, Tr8660, Tr7660, Tr8660a, Tr7660a, Ts9565a |
|---|---|
| Cartidge Colour | Black |
| Page Yield (Black/White) | Up to 400 pages |
| Product Width | 5 cm |
|---|---|
| Product Depth | 11 cm |
| Product Height | 2 cm |
| Product Weight | 0.04 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###
