- Cart is empty
Epson 604 Ink Cartridge - Yellow (130 Page Yield/E604Y)
Epson 604 Ink Cartridge - Yellow (130 Page Yield/E604Y)
Produce high-quality documents with the help of the Epson 604 Ink Cartridge Yellow. A trusty companion for your printer, this authentic ink outputs stellar, sharp results at an affordable price. It also features a standard capacity with 130 page yield, making it great for your casual day-to-day printing tasks.
Key Features
*Epson 604 Ink Cartridge Yellow only. Other colour options are sold separately.
**Please Note: Compatible printers are sold separately.
| Brand | Epson |
|---|---|
| Product Type | Inks |
| Model Number | E604Y |
| Colour | Yellow |
| Compatible Printers | Expression Home XP-3200, WorkForce WF-2950, WorkForce WF-2930, Expression Home XP-4200, WorkForce WF-2910, Expression Home XP-2200 |
|---|---|
| Cartidge Colour | Yellow |
| Page Yield (Colour) | Up to 130 Pages |
| Ink Details | Dye-based Ink |
| Product Width | 2 cm |
|---|---|
| Product Depth | 7.8 cm |
| Product Height | 11.5 cm |
| Product Weight | 0.03 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###
.jpg?fit=fill&bg=0FFF&w=785&h=441&auto=format,compress)