- Cart is empty
HP 206A LaserJet Toner Cartridge - Cyan (W2111A) Up to 1250 Page Yield
HP 206A LaserJet Toner Cartridge - Cyan (W2111A) Up to 1250 Page Yield
Achieve sharp, high-quality prints using the HP 206A LaserJet Toner Cartridge. A great solution for your daily printing needs, this cyan toner helps you produce up to 1,250 pages of crisp, clear documents*. It also employs the innovative JetIntelligence, ensuring that it matches the performance of your compatible HP printer.
Key Features
*Approximate average yield based on ISO/IEC 19798. Actual yield varies considerably based on the content of printed pages and other factors. For details, see http://www.hp.com/go/learnaboutsupplies.
| Brand | HP |
|---|---|
| Product Type | Toners |
| Model Number | W2111A |
| Colour | Cyan |
| Compatible Printers | HP Color LaserJet Pro M255 series; HP Color LaserJet Pro MFP M282 series |
|---|---|
| Page Yield (Colour) | Up to 1250 Page |
| Toner Colour | Cyan |
| Cartridge Volume | Standard Capacity Toner Cartridges |
| Operating Temperature | 10 to 32.5°C |
|---|---|
| Operating Humidity | 20 to 80% RH |
| Storage Temperature | -20 to 40°C |
| Storage Humidity | 10 to 90% RH |
| Product Width | 9.6 cm |
|---|---|
| Product Depth | 11.1 cm |
| Product Height | 36.3 cm |
| Product Weight | 0.75 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###











