- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 29th April 2026 until midnight Tuesday 5th May 2026.
Canon Selphy Square QX20 72mm x 85mm Compact Photo Printer - White
Canon Selphy Square QX20 72mm x 85mm Compact Photo Printer - White
Available on 24 months of equal Interest Free instalments:
approximately per month
^ Total repayments $252 (excluding fees). Min purchase of $250 applies. Offer ends . Equal monthly payments required. Lending criteria, T&Cs & fees apply incl. a $55 estb. fee & $65 annual fee ($32.50 half yearly). Standard interest rate (currently 29.49% p.a.) applies after interest free term ends. Exclusions may apply. *Further information on rates and fees can be found at gemfinance.co.nz. Credit provided by Latitude Financial Services Ltd.
How it works
Available on participating Gem credit cards.
Complete your online application in just 10-15 minutes
Submit income, employment details, and expenses. Include proof of income by sharing your online statement or uploading income documents.
All applicants must provide a form of identification, e.g., NZ driver's license, NZ Passport, or International Passport.
Capture special moments and turn them into tangible memories in an instant using the Canon Selphy Square QX20 72mm x 85mm Compact Photo Printer. This portable device is designed for those who love to print on the go, delivering stunning prints with dye-sublimation technology for brilliant colours and sharp details. With two paper sizes and in-app personalisation, you can easily create custom prints wherever your adventures take you!
Key Features
| Brand | Canon |
|---|---|
| Product Type | Portable Photo Printers |
| Model Number | QX20 |
| Colour | White |
| Functions | |
|---|---|
| Printer USB Cable | Included |
| Film Size | XS: 72 x 85 mm Maximum 68 x 68 mm, XC: 86 x 54 mm Maximum 70 x 54mm |
| Print Resolution | 287 x 287 dpi |
|---|---|
| Paper Input Capacity | 10-sheet |
| Photo Printing | Yes |
| Photo Print Speed | 40 sec |
| Battery Type | Lithium Ion (Li-ion) |
|---|---|
| Rechargeable | Yes |
| Battery Capacity (mAh) | 850 mAh |
| Battery Indicator | Yes |
| Charging Method | USB Type C |
|---|---|
| Charge Time | Approx. 1.2 hours |
| Wired / Wireless | Wireless |
|---|---|
| Wireless Frequency Bands | 2.4 GHz |
| Supported IEEE Standards | 802.11 b/g |
| Maximum Paired Devices | 6 |
| USB Port | USB Type C |
|---|
| App Enabled | Yes |
|---|---|
| Compatible Mobile Operating System | Android OS, Apple iOS |
| Wattage/ Voltage | AC220-240V 50/60Hz |
|---|---|
| Maximum Power Consumption | 6.5W |
| Standby Power Consumption | 2.7W |
| Product Width | 10 cm |
|---|---|
| Product Depth | 14.5 cm |
| Product Height | 3.3 cm |
| Product Weight | 0.5 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 29th April 2026 until midnight Tuesday 5th May 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###




















