- Cart is empty
Kobo SleepCover Case for Kobo Clara 6" eReader - Black (N365-AC-BK-E-PU)
Kobo SleepCover Case for Kobo Clara 6" eReader - Black (N365-AC-BK-E-PU)
Read in comfort and style using the Kobo SleepCover Case! A must-have accessory for your Kobo Clara 6” eReader, this nifty case features reliable protection against dust, spills, and casual knocks and bumps. Its screen cover closure doubles as a stand, so you can experience hands-free reading convenience. You can also close the cover to put your Kobo Clara to sleep automatically and open it to pick up right where you left off.
Key Features
*Kobo SleepCover Case in Black only. Other colour variations are sold separately. **Compatible Kobo Clara 6" eReader sold separately.
| Brand | Kobo |
|---|---|
| Product Type | eReader Accessories |
| Model Number | N365-AC-BK-E-PU |
| Colour | Black |
| Closure Type | Flap |
|---|
| Compatibility | Kobo Clara |
|---|
| Product Width | 13.3 cm |
|---|---|
| Product Depth | 1.5 cm |
| Product Height | 18.3 cm |
| Product Weight | 0.11 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###






