- Cart is empty
Kobo Stylus 2 Pen for Kobo eReader - Black (N605-AC-BK-S-PN)
Kobo Stylus 2 Pen for Kobo eReader - Black (N605-AC-BK-S-PN)
Annotating your favourite eBooks has never been easier with the Kobo Stylus 2 Pen! A perfect partner for your eReader, this accessory features a responsive tip that ensures a smooth, comfortable writing experience. It also packs various innovative features such as a built-in eraser, highlighter button, stylus gestures, and convert-to-text. Furthermore, this pen offers wide compatibility, letting you use it with various Kobo models—Sage, Elipsa, Elipsa 2E, and Libra Colour.
Key Features
*Colours are available only in Kobo Libra Colour.
| Brand | Kobo |
|---|---|
| Product Type | Stylus Pens |
| Model Number | N605-AC-BK-S-PN |
| Colour | Black |
| Stylus Type | Passive |
|---|---|
| Pressure Levels | 4,096 levels |
| Number of Buttons | 1 |
| Rechargeable | Yes |
|---|
| Charging Method | USB Type-C |
|---|
| Wired / Wireless | Wireless |
|---|---|
| Wireless Frequency Bands | 2.4 GHz & 5 GHz |
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Compatibility | Kobo Sage/Elipsa/Elipsa 2E/Libra Colour |
|---|
| Product Width | 0.9 cm |
|---|---|
| Product Depth | 15.4 cm |
| Product Height | 0.8 cm |
| Product Weight | 0.013 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###










