- Cart is empty
Eufy P2 Smart Bathroom Scale - Black (T9148111)
Eufy P2 Smart Bathroom Scale - Black (T9148111)
Clearance Item | Not available in all stores
Stocks are limited and not available in all stores. Purchase online or instore today to secure your product. Availability can change quickly – please contact your local store or use our Contact Us page for the most up‑to‑date information.
Get fast and precise weight measurements with the Eufy P2 Smart Bathroom Scale. This nifty device is designed with 16 individual profile users, so your whole family can effortlessly track their progress. It also boasts an IPX5 rating to withstand water spills and splashes. Additionally, it supports third-party app syncing, allowing you to sync your data with various apps and access it anywhere.
Key Features
| Brand | Eufy |
|---|---|
| Product Type | Scales |
| Model Number | T9148111 |
| Measurement Range | 0.2lbs - 397lbs / 0.1kg - 180kg / 0st: 0.2lbs - 28st: 5lbs |
|---|---|
| Units of Measure | Pound/Kilogram/Stone |
| Maximum Number of User | Up to 16 |
| BMI Calculator | Yes |
| Safe Rounded Glass Corners | Yes |
| Battery Type | AAA Battery |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Wired / Wireless | Wireless |
|---|---|
| Wireless Frequency Bands | 2.4 GHz |
| Wi-Fi Generations | Wi-Fi 5 |
| Supported IEEE Standards | 802.11ac |
| Connectivity Type | Bluetooth, Wi-Fi |
| Bluetooth Range | Up to 15m |
| Bluetooth Version | v4.2 |
| Maximum Paired Devices | 4 |
| App Enabled | Yes |
|---|---|
| Compatible App | EufyLife App |
| Compatible Mobile Operating System | Android, iOS |
| Operating Temperature | 5 to 40°C |
|---|---|
| Operating Humidity | 20 to 90% RH |
| Storage Temperature | -20 to 50°C |
| Storage Humidity | <90% RH |
| Product Width | 28 cm |
|---|---|
| Product Depth | 2.3 cm |
| Product Height | 28 cm |
| Product Weight | 1.5 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###

















