- Cart is empty
Pricing Terms
Product offer valid until 11.59pm 03/05/2026.
Luna Full Body Fabric Electric Massage Chair
Luna Full Body Fabric Electric Massage Chair
Available on 50 months of equal Interest Free instalments:
approximately per month
^ Total repayments $6,399 (excluding fees). Min purchase of $1,500 applies. Offer ends 19/05/2026. Equal monthly payments required. Lending criteria, T&Cs & fees apply incl. a $55 estb. fee & $65 annual fee ($32.50 half yearly). Standard interest rate (currently 29.49% p.a.) applies after interest free term ends. Exclusions may apply. *Further information on rates and fees can be found at gemfinance.co.nz. Credit provided by Latitude Financial Services Ltd.
How it works
Available on participating Gem credit cards.
Complete your online application in just 10-15 minutes
Submit income, employment details, and expenses. Include proof of income by sharing your online statement or uploading income documents.
All applicants must provide a form of identification, e.g., NZ driver's license, NZ Passport, or International Passport.
Meet the Luna Full Body Fabric Electric Massage Chair, your next-best lounging companion! This furniture features two independent back massage mechanisms to provide ultimate relief. You can also pick from its 18 automatic programmes, heat function, and zero-gravity recline to further tailor your experience. Plus, this unit comes with a Bluetooth speaker and supports voice control for a truly immersive escape.
Key Features
Manufacturer’s Warranty
Disclaimer
*Some assembly required.
**Only in select stores. Call your nearest store to check for stock.
| Product Type | Massage Chair |
|---|---|
| Colour | Black & Grey |
| Massager Type | Massage Chair |
|---|---|
| Heating Pad Type | Infrared heated backrest |
| Airbag | 30 Airbags |
| Massage Chair Features |
|
| Upholstery Type |
|
|---|
| Number of Programmes | Eighteen (18) automatic massage programs plus manual controls |
|---|
| Control Panel Type | Touch Screen Controller |
|---|
| Built-In Speakers | Yes |
|---|---|
| Speaker Type | Bluetooth Speakers |
| Remote Control | Included |
|---|---|
| Remote Control Type | Quick buttons in the armrest as well as a touch screen remote control |
| Material Type | Powder coated iron frame and legs |
|---|
| USB Port | Keep your smartphone nearby and fully charged with the embedded USB port |
|---|
| Voice Commands | Yes |
|---|
| Assembly Type | Some Assembly Required |
|---|
| Height | 1200 mm |
|---|---|
| Width | 1302 mm |
| Depth | 780 mm |
| Product Weight | 112kg |
| Frame Warranty | 60 months |
|---|---|
| Fabric Warranty | 12 months |
| Foam Warranty | 60 months |
| Mechanics Warranty | 36 months |
| Electrical Warranty | 24 months |
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Product offer valid until 11.59pm 03/05/2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###











