- Cart is empty
Bitty Box Portable Bluetooth Speaker - Star Wars: R2-D2
Bitty Box Portable Bluetooth Speaker - Star Wars: R2-D2
Epic sounds meet iconic characters in this Bitty Box Portable Bluetooth Speaker! Perfect for your on-the-go listening needs, this unit pumps out quality audio in a conveniently small package. It also offers breezy operations, allowing you to seamlessly connect it to your Bluetooth device and get up to 4 hours of music playback. Furthermore, Bitty Box features a charming R2-D2 design, making it perfect for Star Wars fans.
Key Features
| Brand | Bitty Boomers |
|---|---|
| Product Type | Portable Bluetooth Speakers |
| Model Number | BBX-R2D2 |
| Colour | White |
| Built-In Speakers | Yes |
|---|---|
| Number of Speakers | 1 |
| Battery Type | Lithium Battery |
|---|---|
| Rechargeable | Yes |
| Battery Life | Up to 4 hours |
| Charging Method | Micro USB |
|---|
| Wired / Wireless | Wireless |
|---|---|
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Bluetooth Range | Up to 9m |
| Maximum Paired Devices | 1 |
| Compatible Mobile Operating System | Apple iOS, Android OS |
|---|
| Product Width | 2.2 cm |
|---|---|
| Product Depth | 2.2 cm |
| Product Height | 2.2 cm |
| Product Weight | 0.7 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###




