- Cart is empty
Panasonic 20L Solo 800W Microwave - Black (NN-ST22QBQPQ)
Panasonic 20L Solo 800W Microwave - Black (NN-ST22QBQPQ)
Available on 24 months of equal Interest Free instalments:
approximately per month
^ Total repayments $299 (excluding fees). Min purchase of $250 applies. Offer ends . Equal monthly payments required. Lending criteria, T&Cs & fees apply incl. a $55 estb. fee & $65 annual fee ($32.50 half yearly). Standard interest rate (currently 29.49% p.a.) applies after interest free term ends. Exclusions may apply. *Further information on rates and fees can be found at gemfinance.co.nz. Credit provided by Latitude Financial Services Ltd.
How it works
Available on participating Gem credit cards.
Complete your online application in just 10-15 minutes
Submit income, employment details, and expenses. Include proof of income by sharing your online statement or uploading income documents.
All applicants must provide a form of identification, e.g., NZ driver's license, NZ Passport, or International Passport.
Simplify the way you cook with the Panasonic 20L Solo 800W Microwave! This nifty appliance boasts 5 power levels, 8 pre-programmed auto menus, and a defrosting function, ready to accommodate various recipes. It also brilliantly combines a minimalistic compact design with practical features, making it an ideal choice for those seeking convenience and style.
Key Overview
Product Highlights
| Brand | Panasonic |
|---|---|
| Product Type | Microwaves |
| Model Number | NN-ST22QBQPQ |
| Colour | Black |
| Microwave Type | Conventional Microwave |
|---|---|
| Functions |
|
| Microwave Capacity (Litres) | 20L |
| Microwave Power (Wattage) | 800W |
| Number of Power Levels | 5 Level (High 800W , Med-High 500W, Medium 400W, Defrost 200W, Low 100W) |
| Number of Auto Functions | 11 |
| Defrost Function |
|
| Microwave Programmes |
|
| Microwave Features |
|
| Door Release Type | Push-button |
| Door Hinge | Left |
| Door Handle Type | Handleless |
|---|---|
| Door Design | Push Open |
| Control Panel Type | Membrane |
|---|---|
| Location of Control Panel | Front-right |
| Cavity Dimensions (W x H x D) | External: 440 x 258 x 324 mm. Internal: 306 x 214 x 308 mm |
|---|
| External Cabinet Colour | Black |
|---|---|
| Door Colour | Black |
| Vent Location | Back |
| Child Lock | Yes |
|---|
| Display Type | 4 digit LCD |
|---|
| Installation Type | Freestanding |
|---|
| Wattage/Voltage | 230-240V / 50HZ |
|---|
| Product Width | 44 cm |
|---|---|
| Product Depth | 32.4 cm |
| Product Height | 25.8 cm |
| Product Weight | 11 kg |
| Manufacturers | 24 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###










