- Cart is empty
Logitech G Litra Beam LX Dual-Sided RGB Streaming Key Light - Multicolour
Logitech G Litra Beam LX Dual-Sided RGB Streaming Key Light - Multicolour
Revel in top-notch brightness, accurate colours, and impressive clarity offered by the Logitech G Litra Beam LX Dual-Sided RGB Streaming Key Light! Truly a wonderful addition to your streaming setup, this device employs TrueSoft Technology that helps capture your natural, radiant skin tone. It also comes with rear LIGHTSYNC RGB light to illuminate and bring a pop of colour to your area. Furthermore, it is convenient to use as it features built-in buttons and a companion G Hub app.
Key Features
*UL verified no photobiological hazard at 12 hours of exposure: https://verify.ul.com/verifications/592.
**Other Logitech G LIGHTSYNC Gear sold separately.
| Brand | Logitech |
|---|---|
| Product Type | Indoor Lights |
| Model Number | 946-000028 |
| Brightness | Up to 400 Lumens |
|---|---|
| Colour Temperature | 2700K-6500K |
| LED | Yes |
| Wired / Wireless | Wired with Bluetooth Connectivity |
|---|---|
| Connectivity Type | Bluetooth, USB |
| USB Cable Included | Yes |
|---|---|
| USB Cable Type | USB-A TO USB-C |
| USB Cable Length | 2m |
| Compatibility | Windows, MacOS system with an available USB Port and Bluetooth |
|---|
| Corded/Cordless | Corded |
|---|---|
| DC Power | 12V 2A |
| Maximum Power Consumption | 24W |
| Product Width | 18.4 cm |
|---|---|
| Product Depth | 45.5 cm |
| Product Height | 7.5 cm |
| Product Weight | 2.2 kg |
| Manufacturers | 24 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###











