- Cart is empty
Eufy 2K Indoor Wired Pan & Tilt Camera with Wi-Fi Connectivity - 1 Pack (White)
Eufy 2K Indoor Wired Pan & Tilt Camera with Wi-Fi Connectivity - 1 Pack (White)
Keep a close watch on your loved ones using the Eufy 2K Indoor Wired Pan & Tilt Camera! A practical solution for home surveillance needs, this nifty camera boasts 2K video recording capabilities with a 125-degree field of view, 360° horizontal panning, and 96° vertical tilting. It also comes equipped with Wi-Fi connectivity and supports the Eufy Security App for breezy operations via your smartphone.
Key Features
| Brand | Eufy |
|---|---|
| Product Type | Security Cameras |
| Model Number | T8410C24 |
| Night Vision | Yes |
|---|---|
| Event Trigger | Yes |
| Motion Detection | Yes |
| Detection Range | Up to 10m |
| Output Notification | Push Notifications |
| Out of Range Alert | Yes |
| LED Indicator | Yes |
| Use Option | Indoor |
|---|---|
| Field of View | 125° |
| Pan & Tilt | Yes |
| Digital Zoom | 8x |
| Sensor Type | 1/2.7" CMOS |
| Internal Storage Capacity | 8 GB |
|---|---|
| Memory Card Type | microSD |
| Memory Card Capacity | Up to 128 GB |
| Memory Card Included | No (Sold Separately) |
| Video Format | 2K |
|---|---|
| Recording Limit | Up to 2 minutes |
| Built-In Speakers | Yes |
|---|---|
| Number of Speakers | 1 |
| Two-Way Talk | Yes |
|---|
| Built-In Microphones | Yes |
|---|---|
| Number of Microphones | 1 |
| Wired / Wireless | Wired |
|---|---|
| Wireless Frequency Bands | 2.4 GHz |
| Wi-Fi Generations | Wi-Fi 6E |
| Supported IEEE Standards | 802.11ax |
| USB Port | 1 x Micro-USB |
|---|
| App Enabled | Yes |
|---|---|
| Compatible App | Eufy Security App |
| Compatible Mobile Operating System | Android, iOS |
| DC Power | 5V/2A |
|---|
| Operating Temperature | -20°C to 50°C |
|---|
| Product Width | 6.9 cm |
|---|---|
| Product Depth | 1.9 cm |
| Product Height | 10.2 cm |
| Product Weight | 0.22 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###











