- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 29th April 2026 until midnight Tuesday 5th May 2026.
Lockly Matter Link Network Hub - White (PGH260)
Lockly Matter Link Network Hub - White (PGH260)
Take full control of your Lockly smart locks with the Matter Link Network Hub. This innovative device makes security easy to manage access, letting you monitor activity and receive real-time notifications through the Lockly Home App. Plus, you can also link your Lockly device to Alexa, Google Home, SmartThings, and Siri for hands-free security at your command.
Key Features
*Please note: Lockly Matter Link Network Hub only. Compatible Lockly devices are not included.
| Brand | Lockly |
|---|---|
| Product Type | Smart Home Accessories |
| Model Number | PGH260 |
| Colour | White |
| Wired / Wireless | Wireless |
|---|---|
| Wireless Range | Up to 60m (Wi-Fi) |
| Wireless Frequency Bands | 2.4 GHz |
| Connectivity Type | Bluetooth, Wi-Fi |
| Bluetooth Range | Up to 30m |
| Bluetooth Version | v4.2 |
| Voice Commands | Yes |
|---|
| App Enabled | Yes |
|---|---|
| Compatible App | The Lockly Home App |
| Compatible Mobile Operating System | apple iOS, Android OS, |
| Compatible Operating System | MacOS, Microsoft Windows, Chrome OS |
| Product Width | 5 cm |
|---|---|
| Product Depth | 1.6 cm |
| Product Height | 7 cm |
| Product Weight | 0.2 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 29th April 2026 until midnight Tuesday 5th May 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###








