- Cart is empty
Cygnett CarPower 65W USB-C Laptop Car Charger - Black (CY4708CYCCH)
Cygnett CarPower 65W USB-C Laptop Car Charger - Black (CY4708CYCCH)
Refuel your devices on the go with the Cygnett CarPower 65W USB-C Laptop Car Charger! This portable accessory ensures your high-powered laptops, phones, and tablets are recharged and ready to use, making it the perfect companion for any road trip or day-to-day commute. It also highlights a durable build to withstand the rigours of daily use.
Key Features
*Please Note: Compatible USB-C cable is sold separately.
| Brand | Cygnett |
|---|---|
| Product Type | Car Chargers |
| Model Number | CY4708CYCCH |
| Colour | Black |
| Material Type | Aluminium Alloy |
|---|---|
| Number of Charging Port | 1 |
| Host Connector | Car Charger Input: DC 12=24V, 3.0A |
| Output Ports Type | 1 x USB-C |
| Max Combined Power Output | 65W |
| Number of Devices can Charges Simultaneously | 1 |
| Features (Accessories) |
|
| Current Rating | 3.25A |
| Conductor Type | Aluminum |
| Product Width | 2.7 cm |
|---|---|
| Product Depth | 2.7 cm |
| Product Height | 5.8 cm |
| Product Weight | 0.3 kg |
| Manufacturers | 24 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###



