- Cart is empty
S-Digital Automatic Belt Driven Turntable with Bluetooth - Black (TT-2251)
S-Digital Automatic Belt Driven Turntable with Bluetooth - Black (TT-2251)
Bask in the rich, authentic listening experience offered by the S-Digital Automatic Wireless Turntable! A great pair for your vinyl record collection, this turntable flaunts masterful engineering complete with a reliable RIAA equaliser, belt-driven motor, ruby stylus, and an S-curved tonearm. It also features automatic rotation checking, three-speed settings, and Bluetooth technology.
Key Overview
Product Highlights
| Brand | S-Digital |
|---|---|
| Product Type | Turntables |
| Model Number | TT-2251 |
| Colour | Black |
| Turntable Operation Type | Automatic |
|---|---|
| Turntable Motor Type | Belt Driven |
| Turntable Speed Settings | 3 x Speeds - 33 / 45 / 78 (RPM) |
| Wired / Wireless | Wired with Bluetooth Connectivity |
|---|---|
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Bluetooth Power Class | Class 2 |
| Bluetooth Range | 10m without Obstructions |
| Bluetooth Version | v5.0 |
| USB Port | 1 x USB Port (A type, only for encoding) |
|---|---|
| Outputs | RCA Out |
| Assembly Type | No Assembly Required |
|---|---|
| Installation Type | Freestanding |
| Height | 100 mm |
|---|---|
| Width | 380 mm |
| Depth | 300 mm |
| Product Weight | 4 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_on_display_message_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###











