- Cart is empty
One For All Wall Mount for Soundbar - Black (WM 5310)
One For All Wall Mount for Soundbar - Black (WM 5310)
Extended Range Item | Available by Special Order Only
Delivery expectation: 2-4 weeks
This item is available by special order and may not be stocked in stores.
Purchase online today to secure your product. For more information, please
contact your local Harvey Norman store.
Streamline your entertainment setup with the One For All WM 5310 Universal Soundbar Wall Mount Bracket! This intuitive accessory lets you mount your soundbar to the wall, freeing valuable floor or table space easily. It can also accommodate up to 15kg of weight and is compatible with most sound bar models.
Key Overview
Product Highlights
*Please Note: Some of the images shown of the Compatible Soundbar are for Illustration purposes only. The compatible Soundbars are sold separately.
| Brand | One For All |
|---|---|
| Product Type | Soundbar Mounts & Accessories |
| Model Number | WM 5310 |
| Colour | Black |
| Mount Type | Universal Mount |
|---|---|
| Mount Compatibility | Soundbar Holder |
| Assembly Type | Assembly Required |
|---|---|
| Installation Type | Wall Mounted |
| Height | 78.5 mm |
|---|---|
| Width | 101 mm |
| Depth | 101 mm |
| Product Weight | 0.5 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_on_display_message_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###








