- Cart is empty
One For All Soundbar Mount links to Wall Mount for TV - Black (WM 5360)
One For All Soundbar Mount links to Wall Mount for TV - Black (WM 5360)
Extended Range Item | Available by Special Order Only
Delivery expectation: 2-4 weeks
This item is available by special order and may not be stocked in stores.
Purchase online today to secure your product. For more information, please
contact your local Harvey Norman store.
Take your entertainment setup to the next level with the One For All WM 5360 Flush Universal Soundbar Mount to TV Mount Bracket! This intuitive accessory lets you mount your soundbar to your existing TV mount bracket, freeing valuable floor or table space easily. It can also accommodate up to 8kg of weight and is compatible with most sound bar models. Plus. this unit is suitable to use with any One For All TV wall mount.
Key Overview
Product Highlights
*Please Note: This product is a soundbar mount that fixes to a compatible TV mount. TV mount not Included.
| Brand | One For All |
|---|---|
| Product Type | Soundbar Mounts & Accessories |
| Model Number | WM 5360 |
| Colour | Black |
| Orientation | Landscape Orientation Only |
|---|
| Assembly Type | Assembly Required |
|---|---|
| Installation Type | Audio Mount - Connects to Existing Compatible TV Wall Mount |
| Height | 596 mm |
|---|---|
| Width | 174 mm |
| Depth | 757 mm |
| Product Weight | 2.8 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_on_display_message_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###











