- Cart is empty
Sonos Wall Mount for Arc Ultra Soundbar - Black (AR2WMWW1BLK)
Sonos Wall Mount for Arc Ultra Soundbar - Black (AR2WMWW1BLK)
Elevate your home theatre setup with this Sonos Wall Mount for Arc Ultra Soundbar. Designed for an almost-invisible look, this nifty accessory lets you discreetly mount your soundbar to your wall while maintaining optimal sound quality. It also includes all necessary hardware for easy installation.
Product Highlights
*Please Note: The feature images used on this page are examples to demonstrate the product compatibility, options or benefits and may differ slightly from the actual product. Wall Mount only, other appliances sold separately. See the "Whats in the Box" Tab for more information.
| Brand | Sonos |
|---|---|
| Product Type | Soundbar Mounts & Accessories |
| Model Number | AR2WMWW1BLK |
| Colour | Black |
| Assembly Type | No Assembly Required |
|---|---|
| Installation Type | Wall Mounted |
| Height | 40.5 mm |
|---|---|
| Width | 736 mm |
| Depth | 10.5 mm |
| Product Weight | 0.5 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_on_display_message_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###


