- Cart is empty
One For All EazyClean Universal Remote - Black (UE-URC9291)
One For All EazyClean Universal Remote - Black (UE-URC9291)
Please note this product is not available in all stores but can be ordered.
Delivery expectation: 2 weeks
This item is available by special order and may not be stocked in stores.
Purchase online today to secure your product. For more information, please
contact your local Harvey Norman store.
Say goodbye to juggling multiple media controllers with the One For All EazyClean Universal Remote! Enjoy quick setup in just three simple steps, and personalise each button with the Learning Feature for your favourite functions. Plus, thanks to its waterproof design and built-in Biomaster protection, this remote stays clean, reliable, and ready to use.
Key Features
*For more information on antimicrobial protection and Biomaster technology, please click here.
| Brand | One For All |
|---|---|
| Product Type | Universal Remote |
| Model Number | UE-URC9291 |
| Colour | Black |
| Remote Battery Type | AAA Battery |
|---|
| Height | 200 mm |
|---|---|
| Width | 43.5 mm |
| Depth | 18.5 mm |
| Product Weight | 0.19 kg |
| Packaged Width | 11.4 cm |
|---|---|
| Packaged Depth | 3.4 cm |
| Packaged Height | 25.8 cm |
| Packaged Weight | 0.227 kg |
| Manufacturers | 36 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###








